Sestry Klementové majú v Planici 15. miesto, Švédky získali zlato

26.02.2023 Celý región

Planica 26. februára (TASR) - Švédske bežkyne na lyžiach Emma Ribomová s Jonnou Sundlingovou získali na MS v Planici zlaté medaily v tímšprinte. Vo finále triumfovali s náskokom 2,42 s pred Nórkami, bronz vybojovali Američanky (+5,33). Slovenské reprezentantky sestry Barbora a Marianna Klementové obsadili 15. miesto so stratou 3:11,67 na víťazky.

Sundlingová v poslednom 1,4 km dlhom okruhu pri záverečnom stúpaní nasadila k trháku, odpútala sa od Nórky Tiril Wengovej a získala v Planici druhé zlato. Premožiteľku nenašla ani v individuálnom šprinte. Nadviazala tak na triumf z tímšprintu z MS 2021 v Oberstdorfe, kde štartovala spoločne s Majou Dahlqvistovou.

"Preteky boli od začiatku veľmi rýchle. V záverečnom stúpaní som si verila a podarilo sa mi vybudovať rozhodujúci náskok. Z obhajoby zlata mám veľkú radosť," uviedla Sundlingová v cieľových priestoroch pre stanicu Eurosport. Pre Švédky je to už štvrtý titul v tímšprinte na svetových šampionátoch.